شماره تماس : 05137128570 | شماره همراه : 09151127207

مقالات

داروخانه اینترنتی دکتر فکور

معرفی شرکت کارنتاریخچه شرکت کارن
 • شروع فعالیت و تولید مکمل: شرکت داروسازی کارن به عنوان اولین شرکت تولید کننده مکملهای دارویی، غذایی، ورزشی و فرمولاهای انترال، فعالیت خود را از سال 1378 آغاز نموده و هم اکنون با 10 خط تولید و بیش از 100 نوع مکمل و فرمولای مختلف یکی از خوشنام ترین برندهای مکمل در میان محصولات داخلی و خارجی موجود در بازار می باشد.
 • اخذ گواهینامه های لازم و تولید دارو: از آنجا که تولید محصول سالم و با کیفیت از اهداف مجموعه کارن می باشد، این شرکت علاوه بر مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت صنایع و معادن، گواهینامه هایی را نیز دریافت نموده و بعد از سالها کسب تجربه و اعتبار، با دریافت گواهینامه های GMP در سال 1395، به صنعت فاخر داروسازی کشور ورود نموده و در فضای بیش از 10،000 متر مربع خط جامدات خود را به بهره برداری رسانده است. همچنین یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین خطوط سافت ژل منطقه در شرکت داروسازی کارن به بهره برداری رسیده و برنامه ریزیهای لازم جهت تولید چندین دارو، در نیمه اول سال 1396 در این خط انجام شده است.
شرکت داروسازی کارن با بهره مندی از مدیران متخصص و متعهد و با پشتوانه نیروهای فنی و تخصصی با تجربه در بخشهای تولید و تحقیق و توسعه، سرمایه های انسانی لازم برای دست یافتن به چشم انداز و ماموریت خود به شرح ذیل را فراهم نموده است:

چشم انداز
تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده مکمل های غذایی در ایران، خاورمیانه و یکی از برترین تولید کنندگان دارویی کشور با شهرت به کیفیت.

ماموریت
تولید محصول با کیفیت و سالم با پایبندی به شعار تعهد به کیفیت در تولید، به منظور ارتقای کیفیت زندگی و سلامت افراد جامعه.

محصولات
 • مکمل های ورزشی
مکمل های ورزشی شرکت کارن با برند PNC قدیمی ترین و خوشنام ترین برند مکمل های ورزشی در ایران و مورد تایید متخصصین در امر تغذیه ورزشی، پزشکان مشغول در حوزه ورزش، تیم های ملی، باشگاهی و فدراسیون های ورزشی از جمله فدراسیون پزشکی ورزشی می باشد. در تولید این محصولات همواره نیاز جامعه ورزش، تاثیرگذاری مکمل در پژوهش های علمی انجام شده و سلامت محصول مد نظر مدیران شرکت کارن و از رموز موفقیت این برند بوده است. برند جدید داینامکس به سفارش شرکت ADAPT PHARMA کانادا تولید و به بازار عرضه شده است. این محصولات از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه و از معتبرترین تامین کنندگان جهان (مورد تایید شرکت آداپت فارما) و با استفاده از حرفه ای ترین فرمولاسیون های روز دنیا و با هدف توسعه بازار مکمل های ورزشی کارن و صادرات به کشورهای خاورمیانه تهیه شده اند.
 • مکمل های بیمارستانی
فرمولاهای آماده گاواژ تولید شده در شرکت داروسازی کارن تحت عنوان انترامیل، اولین فرمولای گاواژ تولید شده در کشور می باشند که با هدف کمک به وضعیت نامناسب تغذیه بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه، با کیفیتی قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی و قیمتی مناسب به بازار عرضه شده و هم اکنون با کسب رضایت و تایید متخصصین تغذیه و مراقبتهای ویژه محبوب ترین و پر مصرف ترین فرمول های گاواژ در ایران محسوب می گردند. با توجه به نیاز بیمارستان ها و بنا به درخواست متخصصین، محصولات هیلاژن، پیورپروتئین و کالری میل نیز به سبد محصولات بیمارستانی کارن اضافه شده و هم اکنون در کنار انواع انترامیل جزو محصولات محبوب و پرفروش شرکت می باشند.
 • مکمل های تندرستی
مکمل لاغری اسلیم لست و مکمل افزایش وزن کودکان گین آپ دو محصول خوشنام و محبوب از اولین مکمل های تندرستی کارن می باشند. هم اکنون شرکت کارن با بیش از 20 محصول در حیطه های کاهش وزن، افزایش وزن و ارتقاء سلامت یکی از پیشروان این عرصه است.
 • دارو
پنج داروی سولفاسالازین، والسارتان، ارلیستات، کارنوفن (ایبوپروفن) ، پرگابالین ، روغن ماهی با DHA بالا (آکواتیک)، روغن ماهی با EPA بالا (آکواتیک) و ویتامین E  تولید شده در شرکت داروسازی کارن هم اکنون در سراسر کشور در حال توزیع می باشد و به زودی داروهــای رانیتیـدین (رانی سافت)، سرماخوردگی بزرگسالان (گریپوژل)،ویتامین D50000، قرص رزوواستاتین و ... نیز به سبد محصولات دارویی این شرکت اضافه خواهد شد.
 
تاریخچه
شرکت پخش سراسری کارن با هدف معرفی، توزیع و فروش محصولات شرکت داروسازی کارن فعالیت خود را از سال 1387 آغاز نمود و هم راستا با توانمندسازی تیم توزیع و فروش خود به منظور معرفی و بازارسازی محصولات کارن، تیم بازاریابی و ویزیت علمی خود را شکل داد که امروز نقطه قوت و وجه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکت های توزیع کننده می باشد.
از سال 95 با ورود به حوزه توزیع دارو (به دلیل توسعه سبد دارویی شرکت داروسازی کارن)، شرکت پخش کارن اقدام به توسعه سبد دارویی خود و توزیع اقلام سایر تولیدکنندگان و واردکنندگان نموده است.
این شرکت از بدو تاسیس علاوه بر مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو، گواهینامه ایزو 2015 9001 را کسب نموده و ضمن رعایت اصول صحیح انبارداری و توزیع (GSPو GDP) تحت نظارت این سازمان فعالیت می نماید. مجموعاً 14 دکتر داروساز ذیصلاح به عنوان مسئولین فنی، تضمین کیفیت انبارش و توزیع محصولات را در انبار مرکزی و کلیه شعب بر عهده دارند.
ماموریت
ماموریت ما بهبود و ارتقاء سطح سلامت جامعه است. در این راستا می کوشیم تا همواره با بهبود مستمر در ارائه خدمات، بستر مناسب برای معرفی و فروش محصولات سلامت محور با کیفیت را در سراسر کشور فراهم نمائیم.

ارزش ها
 1. توزیع محصولات با کیفیت
 2. خوش قولی و پایبندی بر تعهدات
 3. رضایت و خوشنودی مشتریان، تامین کنندگان و کارمندان
 4. تسریع و تسهیل ارتباط میان مشتریان و تامین کنندگان
 5. تعهد به هدف تامین کنندگان
 6. رواج فرهنگ پاسخگویی
 
چشم انداز
تا سال 1404 کــارن شناخته شده ترین توزیــع کننده سراســـری دارو و مکمــل در تحقق اهداف و بازارسازی محصولات تامین کنندگان خود خواهد بود.
این شرکت خوشنام ترین شرکت پخش در مقابل تعهدات خود به تامین کنندگان و مشتریان خواهد بود. یک انتخاب مطمئن برای تامین کنندگان و مشتریان از میان سایر شرکت های پخش
 
 • تعداد شعب: 14شعبه (تهران-یزد-شیراز-مشهد-اصفهان-کرمان-کردستان-کرمانشاه- ارومیه-مازندران-گیلان-اهواز-تبریز-همدان)
 • انبار مرکزی: تهران – کیلومتر 11 اتوبان فتح – تقاطع شهریار – مجتمع شهید حدادی
 • دفتر مرکزی: تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا)، خیابان ناهید غربی، پلاک 3
 • متراژ انبارها: بیش از10،000 مترمربع
 • اتاق سرد: به مساحت 150 کیلومترمربع برای نگهداری محصولات حساس در هر انبار
 • تعداد پرسنل:
    توزیع و پخش:310 نفر
    بازاریابی و ویزیت علمی: 60 نفر
    داروساز:14 نفر
 • تعداد تامین کنندگان: 50 تامین کننده
 • گروه محصولات: انواع مکمل ها داخلی و وارداتی، دارو و ملزومات داخلی و وارداتی و تجهیزات پزشکی
 • تعداد اقلام سبد توزیع:1700 محصول
 • تعداد خودروهای توزیع: 80 عدد مجهز به یخچال
 • مزیت رقابتی: تیم حرفه ای بازاریابی و ویزیت علمی جهت معرفی محصولات به پزشکان و اجرای برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی برای تامین کنندگان
 

آنتی سپتیک چیست ؟

 

بهبود شرایط بهداشت فردی و عمومی در جهان امروز، نیازمند استفاده از مواد پاک کننده و آنتی سپتیک چیست علاوه بر شوینده های معمولی است.
امروزه ضدعفونی کننده ها و مواد آنتی سپتیک، بی نیاز از آب و صرف زمان، نقش مهمی در ارتقا سلامت انسانها ایفا میکند.
 
ضدعفونی کننده ها یا آنتی سپتیک چیست؟
تعریف ساده از صد عفونی کننده و آنتی سپتیک چیست (Antiseptic) به ماده ای اشاره دارد که بدون آسیب به پوست یا دیگر اجزاء بدن، ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها را از بین می برد.
ضدعفونی کننده، با جلوگیری از رشد میکرواورگانیسم ها یا کند کردن روند تکثیر آنها، خطر عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد.
به همین دلیل، از چنین موادی به وفور در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی استفاده می گردد.
به عنوان مثال، پزشکان حتماً قبل از معاینه بیماران و خصوصاً پیش از شروع عمل جراحی از مواد ضدعفونی کننده استفاده می نمایند.
انواع مختلفی از ضدعفونی کننده ها وجود دارند. ساده ترین نوع این ماده، به شکل ژل در دسترس همگان می باشد تا به آسانی روی دستها مالیده شود و اصطلاحاً میکروب کشی نماید.
در بیمارستان ها علاوه بر ژل، از شوینده های مخصوص ومواد آماده سازی پوست هم برای ضدعفونی مصرف می شود.
نوع ویژه ای از ضدعفونی کننده ها نیز برای زخم ها و جراحات کاربرد دارند.
مانی کل ، محصول شرکت سینا بهداشت فریمان، ژل ضدعفونی کننده الکی مخصوص دست است که بسیاری از مواد آلوده و بیماری زا از سطح پوست پاک می کند.
 
تفاوت ماده ضدعفونی کننده با آنتی بیوتیک
مهم ترین کاربرد ضدعفونی کننده ها، پیشگیری از شیوع بیماری های مسری می باشد. وقتی باکتری ها و ویروس ها از سطح پوست یا اجسام پاک شوند، عامل انتقال دهنده بیماری هم، نابود خواهد شد. ضدعفونی کننده ها طبیعتاً با پادزیست ها (آنتی بیوتیک ها) تفاوت دارند. در حالی که ضدعفونی کننده برای سطوح پوست و خارج بدن کاربرد دارد، پادزیست به شکل ماده غذایی یا دارو، وارد بدن می گردد تا ویروس ها یا باکتری ها مضر را نابود نماید.
 
تفاوت ماده ضدعفونی کننده با گندزدا
وجه تشابه ضدعفونی کننده ها و گندزداها، عملکرد مشابه آنها در حذف میکرواورگانیسم ها می باشد. این مواد، البته تفاوت هایی دارند اما به نوع مصرف مربوط می گردد.
مهم ترین برتری ضدعفونی کننده ها نسبت به گندزداها، قابلیت استفاده روی سطح پوست می باشد.
گندزداها معمولاً از مواد شیمیایی قوی تری تشکیل شده اند که مناسب پوست نیست و سطوح سخت خانه یا اجسام متفاوت را تمیز می کند.
انواع مختلف ضدعفونی کننده ها و گندزداها در بهداشت عمومی اهمیت دارند. مثلاً در یک بیمارستان، از ضدعفونی کننده برای پوست بیمار و سطح دست پزشک مصرف می شود؛ در حالی که ماده گندزدا برای استریل کردن میز اتاق عمل یا لوازم پزشکی کاربرد دارد.
دیگر تفاوت ضدعفونی کننده ها و گندزداها، علاوه بر میزان الکل، در مقدار مواد شیمیایی به نام بیوکسید مربوط است. غلظت بیوکسیدها در ضدعفونی کننده ها، کمتر از گندزداها می باشد.
 

همه چیز در مورد مکمل های بعد از تمرین و اهمیت آن ها :

                                     

    


بسیاری از افراد به تامین ذخایر پیش از تمرین فکر می کنند و به اهمیت مکمل یاری پیش از تمرین واقف اند.
اما متاسفانه نقش مکمل های بعد از تمرین در بین ورزشکاران کمرنگ تر است و گاها مورد توجه قرار نمی گیرد. در حالی که نادیده گرفتن مکمل های بعد از تمرین یعنی یک کار نیمه تمام. البته حتی استفاده از کلمه نیمه تمام صحیح نیست، چرا که با حذف مکمل های بعد از تمرین شما نتیجه تمام تلاش های سابق خود را از بین می برید.
هدف از تمرین برای بسیاری از افراد ساخت عضله و افزایش حجم می باشد. همان طور که می دانید حین تمرین خبری از رشد عضلات نیست در حالی که برعکس، زدن وزنه یعنی مصرف قابل توجهی انرژی، شکست پروتئین های عضلانی و رشد عضله پس از تمرین و هنگام استراحت رخ می دهد.
به همین دلیل با حذف مکمل های بعد از تمرین نه تنها با انجام تمرین ماهیچه ای ساخته نمی شود بلکه تمامی تلاش های سابق شما برای ساخت ماهیچه به هدر می رود.
مصرف دو مکمل وی پروتئین و کربوهیدرات هایی که سریعا جذب می شوند به منظور افزایش سنتز پروتئین و بازگردانی ذخایر الزامی است و مصرف 3 مکملی که در ادامه معرفی می شوند به منظور افزایش بهره وری تمرین و افزایش کارایی مکمل های پروتئینی و کربوهیدراتی صورت گرفته است.

مکمل های پیشنهادی برای بعد از تمرین:
 • ال-گلوتامین کارن
 • اچ ام بی(HMB)کارن
 • BCAA (آمینواسیدهای شاخه دار) کارن
در دنیای بدنسازی ال-گلوتامین یکی از پرطرفدارترین هاست. گلوتامین از جمله آمینواسیدهایی می باشد که تحت شرایط خاص در بدن ضروری تلقی می شود. این اسیدآمینه به عنوان فراوان ترین اسیدآمینه موجود در عضلات شناخته شده است و نقش عمده آن در ورزشکاران، ورود نیتروژن به سلول های عضلانی جهت ساخت ماهیچه است.
گلوتامین به دو فرم ال-گلوتامین و دی-گلوتامین وجود دارد. اما تمام فعالیت هایی که ما از گلوتامین در بدنسازی می شناسیم به فرم ال-گلوتامین برمی گردد. به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که به برچسب محصولات توجه کنید و محصولاتی که بر روی آن 100% ال-گلوتامین خالص درج شده است را تهیه کنید. مکمل ال-گلوتامین  PNC که به هر دو صورت پودر و کپسول وجود دارد، حاوی 100% ال-گلوتامین خالص می باشد.

ویژگی و موارد مصرف:
 • تاخیردر ايجاد خستگی ورزشکاران از طريق کمک به حذف آمونيوم
 • آنابولیسم پروتئين ها و کمک به عضله سازی
 • پیشگیری ازتحليل عضلات پس ازمسابقه
 • کمک به بازسازی و ذخيره سازی گليکوژن عضلات
 
بهترین زمان مصرف:
پودر: يك قاشق مربا خوري (حدود 5 گرم ) از پودر را در150 ميلی ليترآب و يا آب ميوه شيرين بطور کامل حل نموده و اين مخلوط را (که حاوی 5 گرم گلوتامین است ) 2-1 بار در روزميل نماييد. بهترين زمان مصرف پس از تمرين یا قبل از خواب می باشد.
کپسول: 3-1 عدد کپسول را دو تا نیم ساعت قبل از تمرین و 2-1 عدد کپسول را نیم تا یک ساعت پس از ورزش مصرف نمایید.

موارد احتیاط و منع مصرف:
 • برخی افراد ممکن است به گلوتامين و یا مشتقات آن حساسيت داشته باشند. بنابراين مصرف آن بايد در طی دوران تمرينات ورزشی (پيش از انجام مسابقات) مورد آزمون قرار گيرد تا در صورت بروز حساسيت از مصرف آن خودداری گردد.
 • سالمندان، افراد زير 18 سال، زنان باردار و شيرده، افراد مبتلا به بيماريهای مزمن مانند ديابت يا نارسايي كليوي و نيز مصرف کنندگان داروهای بدون نسخه، قبل ازمصرف اين فراورده باپزشك خود مشورت نمايند.

هشدار
:
از آنجا که گلوتامین در محلول آبی ناپایدار است، بلافاصله بعد از تهیه مصرف شود.
از حل کردن گلوتامین در آب داغ جدا خودداری شود.
 
اچ ام بی کارن:
از جمله مکمل های فوق العاده برای جلوگیری از تحلیل عضلات که بدلیل ایمنی و جوابدهی بالای آن هم در بیماری های سخت و هم در ورزشکاران جهت پیشگیری ازتحلیل عضلانی استفاده می شود، اچ ام بی می باشد.
HMB متابولیت اسیدآمینه لوسین می باشد. مقدار کمی HMB در روز توسط بدن تولید می شود اما باید حداقل60 گرم در روز لوسین (معادل 600 گرم از منابع پروتئینی) مصرف شود تا دوز موثر HMB براساس مطالعات (3گرم) تامین گردد. بنابراین برای تامین 3 گرم در روز، مکمل یاری با HMB ضروری است.

موارد مصرف
:
 • افزایش توده خالص بدنی
 • افزایش قدرت عضلانی
 • کاهش بافت چربی در افراد غیر ورزشکار
 • پیشگیری از تحلیل عضلانی پس از مسابقات و تمرینات شدید
 • پیشگیری و کاهش کوفتگی عضلانی
بهترین زمان مصرف:
 • روزانه 3 عدد کپسول را یک ساعت قبل از تمرین و 3 عدد کپسول را نیم ساعت بعد از تمرین مصرف نمایید.
 • افزایش چشمگیر و قابل اندازه گیری در قدرت و اندازه عضله ممکن است طی۴-۲هفته پس از شروع مصرف مشاهده شود.
 
موارد احتیاط و منع مصرف:
 • مصرف این مکمل برای زنان باردار، شیرده و افراد زیر 18 سال ممنوع می باشد.
 
BCAA یا اسیدهای آمینه شاخه دار کارن:
BCAA مخفف branched-chain amino acids است که به معنی اسیدهای آمینه شاخه دارمیباشد. این اسیدهای آمینه شامل لوسین، ایزولوسین و والین میباشد. محبوبترین علت مصرف این مکملها بهبود عملکرد ورزشی و جلوگیری ازتحلیل عضلانی میباشد.
نسبت این 3 اسیدآمینه در مکمل ماسل گارد PNC بصورت 2:1:1 است که به ترتیب شامل لوسین، ایزولوسین و والین میباشد. مطالعات نشان داده اند که این نسبت ایده آل ترین نسبت میان اسیدهای آمینه شاخه دار جهت کسب بهترین نتیجه است.


موارد مصرف:
 • تامين انرژي در ورزش هاي استقامتي
 • كمك به عضله سازي و پيشگيري از تحليل عضلاني
 • کاهش ترشح هورمون کورتیزول در اثر ورزش شدید (تسریع بازتوانی)

بهترین زمان مصرف
:
ورزشكاران به منظور جلوگيري از تجزيه پروتئين ها در عضلات روزانه سه عدد قرص را يك ساعت قبل از تمرين و سه عدد قرص را نيم ساعت بعد از تمرين مصرف نمايند.

موارد احتیاط و منع مصرف:
زنان باردار، شیرده و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی این مکمل را تحت نظر پزشک مصرف نمایند.
مصرف این مکمل در افراد مبتلا به بیماری شربت افرا (MSUD) مجاز نمی باشد.
 
نتیجه گیری:
با توجه به افزایش نیاز بدن به پروتئین و انرژی پس از انجام تمرین های ورزشی مصرف مکمل های پس از تمرین جهت حفظ تلاش های سابق و همچنین ساخت عضله در زمان استراحت یک الزام به حساب می آید. بهترین مکمل ها برای این دوران شامل مکمل های زیر می باشد:
 • وی پروتئین
 • کربوهیدرات ها
 • ال-گلوتامین کارن
 • اچ ام بی(HMB) کارن
 • BCAA (آمینواسیدهای شاخه دار)
 
راه های ارتباطی با داروخانه دکتر فکور
داروخانه آنلاین دکتر فکور