شماره تماس : 05137128570 | شماره همراه : 09151127207

مقالات

داروخانه اینترنتی دکتر فکور

مقایسه کروسینا با قرص فلوکستین



مقایسه کروسینا با فلوکستین (قرص ضد افسردگی پر مصرف):

- فلوکستین (Fluoxetine) دارویی ضد افسردگی (Anti-depressant) از خانواده داروهای مهار کننده های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRI) می باشد.

- فلوکستین بسته به بیماری فرد در مقادیر (دوز) و دفعات مختلفی در روز مصرف می شود. برای مصرف فلوکستین بسته به بیماری و مشکل خاص شما پزشک دستور مصرف صادر می نماید و برای تأثیر اولیه دارو باید بین 1 تا 2 هفته صبر کرده و حدود 4 تا 5 هفته طول می کشد که دارو اثرات کامل خود را نشان دهد. 

- حتی اگر فکر می کنید که مشکل شما بهبود یافته استو بعضی از بیماری ها زمانیکه دارو ناگهانی قطع شود، بدتر می شوند و باید کم کم اقدام به قطع دارو نمود.

- عوارض جانبی فلوکستین؛ تهوع، خواب آلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در بینایی، کاهش اشتها، خستگی، عرق کردن و یا خمیازه کشیدن، ضعف، کاهش وزن، تغییر در میل و توانایی جنسی، گلو درد، گرفتگی عضلات و خشکی دهان ممکن است، هنگام استفاده از این دارو رخ دهد.

- اگر شما مبتلا به دیابت هستید، فلوکستین ممکن است بر روی سطح قند خون شما تأثیر بگذارد، بهمین دلیل سطح قندخون خود را هنگام مصرف دارو به طور منظم کنترل نمائید و نتیجه آنها را با پزشکان  درمیان بگذارید.

- تحقیقات نشان  می دهند که تعداد کمی از افراد (معمولاً آنهایی که زیر 25 سال دارند) بعد از مصرف فلوکستین اختلالات خلقی آنها بدتر شده و اقدام خودکشی کنند.

کروسینا همانند فلوکستین و سایر قرص های ضد افسردگی SSRI سبب افزایش سروتونین در مغز می شود.

کروسینا بسته به سن فرد و شدت بیماری دوز مصرف آن از روزی نصف الی دو عدد است و اثرات اولیه آن به طور میانگین دو هفته بعد از مصرف مشخص شد و حداقل یک ماه نیاز است، مصرف شود.

کروسینا به دلیل آنکه تنها حاوی 15 میلی گرم کروسین تخلیص شده از گیاه زعفران است عارضه جانبی خاصی برای آن گزارش نشده است و بیمار پس از بهبودی کامل راحت می تواند مصرف آن را قطع کند و هیچ گونه اعتیادی به آن پیدا نکند. 

کروسینا تنها قرص زعفرانی است که برای اولین بار تنها حاوی کروسین زعفران است لذا اثر بخشی بالاتری نسبت به سایر قرص های زعفران موجود در بازار دارویی جهان دارد. 

کروسینا به دلیل آنتی اکسیدانت و ضد التهاب بودن خواص درمانی دیگری توسط محققین در مقالات بین المللی برای آن ذکر شده است.

تفاوت بین پروتئین های سینتا سیکس ها BSN


سلام خیلی از دوستان سوال داشتن که تفاوت بین پروتئین های سینتا سیکس ها چیست؟

پروتئین سینتا سیکس معمولی BSN :
ترکیب این پروتئین به ترتیب از وی کنستانتره، وی ایزوله، کازئین، پروتئین ایزوله شیر و پروتئین تخم مرغ می باشد، نظر شخصی من افرادی که تو فاز افزایش وزن و سایز هستند، این پروتئین بسیار خوبی برای بعد از تمرین و وعده اول صبح می باشد. در هر اسکوپ به همراه پروتئین، چهارده گرم کربو و دو گرم شکر و شش گرم چربی مفید دریافت می کنند.

پروتئین سینتا سیکس ادج BSN : 
ترکیب این پروتئین وی کنستانتره، وی ایزوله، وی هیدرولایز، کازئین و پروتئین شیر کنستانره می باشد. این مکمل در هر اسکوپ علاوه بر پروتئین ذکر شده، سه و نیم گرم چربی، شش گرم کربو و دو گرم شکر دارد، این پروتئین بسیار مناسب برای وعده بعد از تمرین می باشد.

پروتئین سینتا سیکس ایزوله BSN :
این پروتئین به صورت نصف، نصف از ترکیب وی ایزوله و پروتئین شیر ایزوله تشکیل شده است. شامل چربی دو گرم، کربو شش گرم و شکر دو گرم می باشد. این پروتئین بسیار مناسب برای وعده بعد از تمرین می باشد و برای افرادی که رژیم کاهش وزن دارند مناسب است و از تحلیل عضلات جلوگیری می کند و زود جذبتر نسبت به دو پروتئین دیگر می باشد.

قرص مولتی ویتامین ول وومن(Wellwoman)

قرص مولتی ویتامین ول وومن(Wellwoman)



این قرص جهت موارد زیر قابل مصرف می باشد:

  • بهبود سیستم ایمنی بدنمولتی ویتامین ول وومن دارای سلنیوم و روی میباشد که به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک میکنند همچنین ویتامین B6 و B12 موجود در این مولتی ویتامین به عملکرد طبیعی سیستم عصبی کمک میکند.

  • پوست، مو و ناخن: ویتامین C موجود در این مولتی ویتامین به تشکیل طبیعی کلاژن و همچنین عملکرد پوست کمک میکند. کلاژن ماده ای است که به پوست حالت کششی و الاستیکی میدهد. همجنین بیوتین، نیاسین ، روی و ریبوفلاوین  بکار رفته در ترکیب این مولتی ویتامین به محافظت از پوست کمک میکنند.

نکات مهم جهت استفاده از قرص ول وومن:

  • تمام رده های سنی میتوانند از این مولتی ویتامین استفاده کنند. ول وومن حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی میباشد؛ از جمله ویتامین B6 که برای تنظیم فعالیت های هورمونی مورد نیاز است. همچنین آهن موجود در مولتی ویتامین ول وومن برای تشکیل طبیعی گلبول های قرمز خون لازم است و این فرایند طی اتفاق افتادن عادت ماهیانه بسیار حائز اهمیت است.
  • مصرف ول وومن در دوران بارداری نمیتواند مضر باشد؛ زیرا حاوی مقادیر توصیه شده ای از فولیک اسید و ویتامین B12 است. مولتی ویتامین ول وومن میتواند درصورت نیاز در دوران شیردهی به نوزاد نیز مصرف شود.
  • بطور کلی میتوان از این مولتی ویتامین همراه با سایر دارو ها استفاده نمود زیرا این مولتی ویتامین حاوی مقادیر متوسطی از ویتامین ها و مواد معدنی بوده و فاقد هرگونه ماده دارویی و هورمونی است؛ با این همه درصورت مصرف سایر دارو ها پزشک را در جریان بگذارید.

نحوه مصرف ول وومن

مولتی ویتامین ول وومن در بسته های 30 تایی (برای مصرف یک ماهه) در داروخانه اینترنتی داروپست  ارائه میشود.
از نظر مدت دوره مصرف این قرص محدودیتی وجود ندارد و مصرف منظم این مولتی ویتامین پیشنهاد میشود. توصیه میشود روزانه یک عدد از کپسول های ول وومن را پس از غذا همراه با یک لیوان آب مصرف نمائید تا از بروز حالت تهوع جلوگیری شود.
از مصرف ول وومن همراه با چای یا قهوه پرهیز کنید زیرا ممکن است فرایند تجزیه کپسول سریع تر از حالت نرمال انجام شود.
اگر در بلعیدن کپسول مشکل دارید بهتر است آن را همراه با غذای جویده شده و مقداری آب ببلعید. در این وضعیت گلو گشاد تر شده و بلع دارو آسانتر صورت میگیرد.

 

عوارض جانبی ول وومن

تا زمانی که مولتی ویتامین ول وومن به شکل توصیه شده توسط پزشک یا راهنمای دارووی مصرف شود بروز عوارض جانبی دور از انتظار است.
از مصرف بیش از مقدار توصیه شده پرهیز کنید.
درصورت مصرف بیش از حد و بروز اووردوز به مراکز درمانی مراجعه کنید.

 داروخانه اینترنتی داروپست