شماره تماس : 05137128570 | شماره همراه : 09151127207

قطره آهن سیدرال گوچه

قطره آهن سیدرال گوچه:

 

در بدن انسان، حدود 4-3 گرم آهن وجود دارد. به توصیه ی سازمان بهداشت جهانی از سن 4 ماهگی برای شیرخواران باید قطره آهن شروع شود و تا سن 2 سالگی ادامه یابد. میزان نیاز روزانه شیرخواران به آهن 15 میلی گرم می باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که شیرخوارانی که تا 2 سالگی مکمل آهن مصرف نکرده اند، علاوه بر این که دچار علایم کم خونی فقر آهن ،بی اشتهایی، اضطراب و بی قراری می شوند، دچار کاهش تمرکز و عملکرد مغزی حتی در سنین مدرسه می شوند. آهن عنصر ضروری و مهم تشکیل دهنده پروتئین های شرکت کننده در انتقال اکسیژن و متابولیسم محسوب می شود.

آهن یکی از مهم ترین مواد غذایی در رشد ذهنی و جسمی کودک است. خوردن آهن در دوره بعد از شش ماهگی به صورت قطره بسیار ضروری می باشد و همچنین پس از آن این ماده مهم باید در غذا و برنامه غذایی کودک گنجانده شود تا کودکمان از همه لحاظ رشد کامل داشته باشد و دچار اختلال نشود.

علائم کمبود آهن:
نوزادانی که کمبود آهن دارند رشد کمی دارند و یا این که اصلاً وزنشان اضافه نمی‌شود. پوست آن‌ها رنگ پریده‌تر از رنگ نوزادان معمولی است. نوزاد بی‌اشتها است و از خوردن یا آشامیدن امتناع می‌کند و جنب و جوشش کمتر می‌شود. در صورت کمبود آهن کودک بی‌قرار است، بدون دلیل مشخص گریه و بی تابی می‌کند. در کودکان بزرگ‌تر کمبود این عنصر خود را با احساس خستگی، اختلال در تمرکز و ضعف عمومی نشان می‌دهد.


میزان نیاز به قطره :
در کودکان شیرخوار شیر مادر تا شش ماهگی آهن مورد نیاز کودک را تأمین می‌کند البته به این شرط که خودِ مادر تغذیه متعادلی داشته باشد. زمانی که کودک غذای کمکی می‌خورد لازم است که یک غذای کمکی سرشار از آهن مصرف کند تا نیازهای او تا یک سالگی تأمین شود.

نیاز روزانه کودک به آهن با توجه به سن:

 

  • ۷ تا ۱۲ ماهگی                 ۱۱ میلی گرم
  • ۱۲ تا ۳۶ ماهگی                ۷ میلی گرم
  • ۴ تا ۸ سالگی                  ۱۰ میلی گرم
  • ۹ تا ۱۳ سالگی                 ۸ میلی گرم


علت سیاه شدن دندانها هنگام مصرف قطره آهن:

بهتر است بدانیم عامل اصلی سیاه شدن دندان‎ها در کودکان،  پس‎زدن محلول آهن در دهان به دلیل بد مزه بودن آهن و یا غلظت بیش از اندازه قطره آهن می‎باشد که به عنوان راه‎حل می‎توان استفاده از موارد زیر را پیشنهاد کرد:

  • قطره چکانی با طول بیشتر جهت چکاندن در قسمت خلفی دهان
  • قطره آهن طعم داری که برای کودکان دلپذیر باشد
  • قطره آهن با غلظت پایین‎تر که عمل بلع را آسان کند

 

توجه داشته باشید که مصرف زیاد و خودسرانه‌ی مکمل آهن می‌تواند خطرناک باشد. لازم است قبل از دادن مکمل آهن به کودکان با پزشک اطفال مشورت کنید.

جهت خرید این محصول کلیک کنید.

داروخانه اینترنتی داروپست

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راه های ارتباطی با داروخانه دکتر فکور
داروخانه آنلاین دکتر فکور