شماره تماس : 05137128570 | شماره همراه : 09151127207

مقایسه کروسینا با قرص فلوکستینمقایسه کروسینا با فلوکستین (قرص ضد افسردگی پر مصرف):

- فلوکستین (Fluoxetine) دارویی ضد افسردگی (Anti-depressant) از خانواده داروهای مهار کننده های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRI) می باشد.

- فلوکستین بسته به بیماری فرد در مقادیر (دوز) و دفعات مختلفی در روز مصرف می شود. برای مصرف فلوکستین بسته به بیماری و مشکل خاص شما پزشک دستور مصرف صادر می نماید و برای تأثیر اولیه دارو باید بین 1 تا 2 هفته صبر کرده و حدود 4 تا 5 هفته طول می کشد که دارو اثرات کامل خود را نشان دهد. 

- حتی اگر فکر می کنید که مشکل شما بهبود یافته استو بعضی از بیماری ها زمانیکه دارو ناگهانی قطع شود، بدتر می شوند و باید کم کم اقدام به قطع دارو نمود.

- عوارض جانبی فلوکستین؛ تهوع، خواب آلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در بینایی، کاهش اشتها، خستگی، عرق کردن و یا خمیازه کشیدن، ضعف، کاهش وزن، تغییر در میل و توانایی جنسی، گلو درد، گرفتگی عضلات و خشکی دهان ممکن است، هنگام استفاده از این دارو رخ دهد.

- اگر شما مبتلا به دیابت هستید، فلوکستین ممکن است بر روی سطح قند خون شما تأثیر بگذارد، بهمین دلیل سطح قندخون خود را هنگام مصرف دارو به طور منظم کنترل نمائید و نتیجه آنها را با پزشکان  درمیان بگذارید.

- تحقیقات نشان  می دهند که تعداد کمی از افراد (معمولاً آنهایی که زیر 25 سال دارند) بعد از مصرف فلوکستین اختلالات خلقی آنها بدتر شده و اقدام خودکشی کنند.

کروسینا همانند فلوکستین و سایر قرص های ضد افسردگی SSRI سبب افزایش سروتونین در مغز می شود.

کروسینا بسته به سن فرد و شدت بیماری دوز مصرف آن از روزی نصف الی دو عدد است و اثرات اولیه آن به طور میانگین دو هفته بعد از مصرف مشخص شد و حداقل یک ماه نیاز است، مصرف شود.

کروسینا به دلیل آنکه تنها حاوی 15 میلی گرم کروسین تخلیص شده از گیاه زعفران است عارضه جانبی خاصی برای آن گزارش نشده است و بیمار پس از بهبودی کامل راحت می تواند مصرف آن را قطع کند و هیچ گونه اعتیادی به آن پیدا نکند. 

کروسینا تنها قرص زعفرانی است که برای اولین بار تنها حاوی کروسین زعفران است لذا اثر بخشی بالاتری نسبت به سایر قرص های زعفران موجود در بازار دارویی جهان دارد. 

کروسینا به دلیل آنتی اکسیدانت و ضد التهاب بودن خواص درمانی دیگری توسط محققین در مقالات بین المللی برای آن ذکر شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید