سوالات متداول داروپست

پرسش و پاسخ داروپست

1- آیا برای خرید محصولات، خدمات مشاوره هم ارائه می دهید؟

بله، در صورت نیاز با شماره تلفن ثابت داروخانه تماس حاصل کنید و با مشاورین ما صحبت نمائید.

2- چگونه می توانیم بابت خرید محصولات به سایت داروپست اعتماد کنیم؟

سایت داروپست دارای نماد اعتماد از سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیک می باشد و همچنین در قسمت (درباره ما) پروانه تاسیس داروخانه و پروانه مسئول فنی آقای دکتر فکور قرار داده شده است.

3- آیا محصولاتی که در سایت داروپست ارائه می شود اصل هستند؟

بله، تمام محصولاتی که در داروخانه دکتر فکور به فروش می رسد، دارای لیبل وزارت بهداشت و تائیدیه های لازم می باشند.

4- آیا گزینه پرداخت در محل برای تمام مشتریان در سراسر کشور قابل اجرا است؟

خیر؛ آیتم پرداخت در محل را فقط برای مشتریان ساکن در شهر مشهد ارائه می دهیم، چون ارسال از طریق پیک موتوری انجام می شود و این امکان قابل اجرا است. ولی برای مشتریان ساکن در شهرهای دیگر به غیر از مشهد، به علت اینکه ارسال از طریق اداره پست انجام می شود، این امکان مقدور نمی باشد و باید از روش پرداخت آنلاین بر روی سایت انجام دهند و یا هزینه سفارش را به شماره کارت آقای دکتر فکور انتقال دهند.

5- آیا می توانیم محصولات سفارش داده شده بر روی سایت داروپست را به صورت حضوری تحویل بگیریم؟

بله، با تلفن ثابت داروخانه تماس بگیرید و هماهنگ نمائید، داروخانه دکتر فکور هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری در خدمت مشتریان می باشد.

6- آیا سفارشاتی که از طریق اداره پست ارسال می شود، قابلیت رهگیری برای مشتریان وجود دارد؟

بله، بعد از تحویل مرسولات روزانه به اداره پست و بعد از ثبت در سیستم، کد رهگیری هر مرسوله به شماره موبایل ثبت شده به صورت اتوماتیک پیامک می گردد و مشتری با توجه به شناسه پستی پیامک شده می تواند از طریق سایت اداره پست (https://tracking.post.ir/) گزارش لحظه ای ارسال از مبدا تا مقصد را بررسی نماید.

7- سفارش خود را به صورت اینترنتی بر روی سایت داروپست پرداخت نموده و یا اینکه صفحه درگاه بانک به درستی کار نکرده باشد، و مبلغ مورد نظر از حساب فرد کسر شده باشد، اما پرداخت سفارش تائید نشده باشد چه کار باید کرد؟

ممکن است به دلیل اختلال در درگاه بانکی انتقال وجه به بانک ناقص باشد، در اینصورت وجه مورد نظر بصورت اتوماتیک طی 72 ساعت کاری مجدد بحساب شما انتقال داده می شود، در صورت نیاز می توانید با شماره ثابت داروخانه تماس حاصل نمائید تا همکاران پیگیری های لازم را براتون انجام دهند.

8- آیا شرایط اقساط و یا چک در خرید محصولات برای مشتریان در نظر گرفته شده است؟

خیر، در حال حاضر فروش محصولات فقط به صورت نقدی انجام می شود.

9- آیا خرید محصولات از سایت داروپست در تعداد دارای محدودیت می باشد؟

خیر، ولی برای مشتریانی که از یک محصول تعداد بالاتری نیاز دارند، بهتر است قبل سفارش با تلفن ثابت داروخانه تماس حاصل نموده و با همکاران ما هماهنگ کنند و بعد سفارش خود را ثبت نمایند.

10- در چه ساعاتی در روز امکان سفارش بر روی سایت داروپست وجود دارد؟

مشتریان در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می توانند سفارش خود را بر روی سایت داروپست، اینترنتی ثبت نمایند.

11- آیا امکان دارد محصولی را در سایت داروپست پیدا نکنیم، ولی شما در داروخانه موجود داشته باشید؟

بله، امکان دارد محصول مورد نظر شما را هنوز در سایت داروپست وارد نکرده باشیم و یا اینکه محصول کمیابی باشد، جهت بررسی با تلفن ثابت داروخانه دکتر فکور تماس حاصل نمائید و با همکاران ما مشورت نمائید تا از شرکت ها براتون پیگیری نمایند.