چگونه باید به داروپست اعتماد کنیم؟

% داروخانه اینترنتی دکتر فکور - داروپست %focuskw

چگونه باید اعتماد کرد!

ساماندهی فروشگاه های اینترنتی از وظایف اصلی وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد و در همین راستا نیز مرکز توسعه تجارت الکترونیک مسئولیت اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را دارد.

هدف از اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد سازی و رسمیت دهی به فعالیت، کسب و کارهای اینترنتی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی در ابعاد مختلف اعم از امنیت، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را به عهده دارد.

در حال حاضر تنها فروشگاه های اینترنتی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گواهینامه اعتماد الکترونیکی را اخذ کرده باشند معتبر هستند، چون مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اقدام به اعطای نماد اعتماد الکترونیکی می نماید.

همچنین به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار داشته و ملزم به رعایت قانون حمایت از مصرف کننده می باشد و در صورت تخطی از قوانین، نماد اعتمادش سلب خواهد شد.

فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی موظف هستند اگر شما در خریدتان با مشکلی مواجه شدید، پاسخگوی سوالات و مشکلات شما باشند، ضمن اینکه خطر ربوده شدن رمز دوم کارت و یا ارسال نشدن محصول و یا مشکلات دیگر وجود ندارد و در صورت رخ دادن هرگونه اتفاق غیر منتظره این سایت ها قابلیت پیگیری خواهند داشت.

لذا هنگام خرید به وجود این نماد در وب سایت فروشگاه توجه نموده و با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان حاصل فرمائید، برای این منظور به نکات ذیل توجه فرمائید:

حتماً آدرس (URL) سایت فروشگاه با آدرسی که در این صفحه معرفی می شود یکسان باشد.

صفحه ای که مشاهده می کنید صفحه اصلی مرورگر شما باید باشد و نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر؛ از این امر اطمینان حاصل نمایید.

آدرس (URL) این صفحه حتماً با http://www.enamad.ir آغاز شده باشد.

برای آگاهی از لیست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی می توانید به سایت enamad.ir بخش کسب و کارهای دارای نماد مراجعه نمایید.